QOS, WRT54, PHP i Flaker

Jak w temacie. Wczoraj zresetował mi się router podczas włączania QOS – prawdopodobnie skończyła się pamięć. Zauważyłem, kilka dni temu, że wolna pamięć stanowi mniej niż 3% – pewnie dlatego, że mam uruchomiony snmpd i dnsmasq z obsługą TFTP. Może czas na modding ?

Bardzo podobają mi się sklepy internetowe, w których można sprawdzić dostępność i cenę towaru. A co zrobić, jeśli dostajemy od dostawców cennik w pliku csv? Możemy użyć PHP i bibliotek cURL

I ostatnia sprawa. Myślałem, żeby dodać siebie gdzieś do jakiegoś serwisu agregującego. Pewnie któregoś dnia to zrobię, ale teraz jestem raczej hmn.. na nie . I jeszcze o nazwie – Flaker. Mam nadzieję, że jest to żart, bo tak głupiej nazwy serwisu internetowego dawno nie widziałem. Oczywiście nie oceniam zawartości tego serwisu

3 przemyślenia nt. „QOS, WRT54, PHP i Flaker

  1. Podkreślam raz jeszcze – czepiam się nazwy. Moim subiektywnym zdaniem jest.. bardzo podobna (wtórna?) do „flickr”,”flock” i domyślam się, że to świadome podobieństwo. Rozumiem, że zgodnie z panującymi trendami nazwa powinna być „amerykancka” i kończyć się na „r” lub „eo”. Po prostu mi się nie podoba.
    Na urbandictionary.com jednym ze znaczeń jest „Flaker is a form for homosexual activity between two person with huge and ugly lip”.

    Nie, nie jest mi smutno, ale pewnie za krytyke zaproszenia nie dostanę nigdy ;D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *