Miesięczne archiwum: Październik 2008

Mikrocelebryci i celebryci

Przeglądałem dzisiaj profil Pustek na myspace.com i pozazdrościłem znajomych (znajomych w zwykłym znaczeniu słowa, a nie naszo-klasowym)


No właśnie.. żeby znaleźć się w tak doborowym towarzystwie, trzeba mieć sporo talentu. I na najnowszej płycie Pustki udowadniają, że zasługują na obecność w tym gronie

Nasunęło mi się przy okazji spostrzeżenie, że żeby być celebrytą trzeba być obecnym w serwisach społecznościowych..  Zapytam zatem.. we wszystkich czy w wybranych (czytaj wyspecjalizowanych) ? O ile obecność prawdziwej (zakładam) PJ Harvey jest powodem do dumy, o tyle znajomość ośmiu fikcyjnych Dod na NK już takim powodem do dumy nie jest. I jak chronić swoją „osobowość” w sieci ? Czy możemy już dziś mówić o „spoofingu personalnym” ?

I kończąc temat celebrytów ogłaszam, że dzisiaj nastąpił dzień, w którym zapisałem się do serwisu społecznościowego.

Konsola w switchach Linksys SRW

Kilka dni temu miałem kłopoty ze switchem Linksys SRW224G4. Z niewiadomych przyczyn resetował się, interfejs webowy (pomijając znany błąd) doprowadza do szału i jest powolny.. Okazuje się, że zarządzalne przełączniki Linksys posiadają ukryty tryb konsoli.. który bardzo przypomina Cisco IOS.

Logujemy się przez telnet/ssh do naszego przełącznika. W głównym menu wykonujemy kombinacje CTRL+Z i przy znaku zachęty „>” wpisujemy komendę lcli . Ponownie się logujemy i wita nas znak zachęty console#

Więcej informacji można znaleźć tu i tu

Przerwa

Kilkudniowa przerwa w dostępie do strony spowodowana była uszkodzeniem zasilacza w routerze i brakiem czasu na zakupieniu go i podłączenie.  Żeby było śmieszniej, to nie mój zasilacz padł, ale musiałem go wypożyczyć „biznesowo”

I got hacked

No właśnie .. zhackowali mnie. W sumie na własne życzenie, bo zostawiłem phpmyadmin bez hasła, ale włamywacz był na tyle uprzejmy, że zmienił jedynie opis bloga. Nauczkę mam, hasła zmienione, wordpress zaktualizowany, ścieżka do phpmyadmina zmieniona, logi zarchiwizowane.. Szanowny włamywaczu.. gdybyś był uprzejmy nie próbować skryptem odgadywać nowych lokalizacji byłbym wdzięczny.  Jeśli chciałbyś wskazać jeszcze jakieś słabości mojego bloga, proszę o komentarze.. ( także merytoryczne )

Alternatywny firmware do Linksysa AG241v2

Dlaczego lubię sprzęt Linksysa? Bo to „prawie” Cisco i do prawie każdego urządzenia jest alternatywny firmware. O WRT54GL już kilka razy pisałem, teraz pora na AG241v2. Oryginalny firmware nie pozwala na uzyskanie bezpośredniego dostępu do urządzenia, pozostaje nam tylko klikanie w przeglądarce.

Do wyboru mamy firmware Phoenix i TSM . Phoenix jest „zbajerzony” i obsługuje wersje v1,v2 i AU, ale podobno potrafi przymulać. TSM jest bardziej stabilny i autor na stronie ag241.ickz.com dzieli się informacjami jak naprawić po niepoprawnym fleszu lub jak dodać port serial. Mój wybór padł na Phoenixa i jak do tej pory działa.