Miesięczne archiwum: Sierpień 2007

Dlaczego dzieci nie powinny blogować

Przez zupełny przypadek trafiłem na stronę http://brylka.blox.pl/html Uprzedzam, nic tam ciekawego nie ma, autorka prawdopodobnie na 12 lat i „biegle” używa JavaScript. Na tyle biegle, że blokuje większość przeglądarek zainstalowanych w moim Windowsie.. Firefox – trzeba użyć Menedżera zadań do zabicia procesu, IE7 – podobnie. Safari.. można zamknąć aplikację przyciskiem w prawym górnym rogu okna, ale wywala błędy i chce sie debugować. Chociaż nie jestem zwolennikiem Opery, muszę pochylić czoła.. ma skuteczną funkcję przerwania wykonywania skryptu JS. Ktoś powie.. IE7 też ma – tylko nie działa. Dlatego dzieci nie powinny blogować.

P.S. Wymagane hasło to „sk8”

CCNA 1

Panie i Panowie !

W dniu 14 sierpnia 2007 roku otrzymałem Zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu „Cisco Certified Network Associate 1” i zdałem wszystkie wymagane testy. Oczywiście jest to pierwszy krok do uzyskania certyfikatu

Długa cisza

No tak, długo nic tu się nowego nie pojawiło. Po pierwsze, przeniosłem bloga na nowy serwer.. taki mały, domowy serwer. W dodatku szwedzki! Małe urządzenie firmy Excito , o niezbyt wymyślnej nazwie Bubba, ma słabiutki procesor ARM9, 64MB pamiąci ram (nowe wersje mają 128 MB) , 3,5 calowy dysk twardy o pojemności do 750MB (mam tylko 80GB, ale jeszcze starcza), 2 porty usb i kartę sieciową. Wielu z was powie „ale szmelc”.. To teraz 3 najważniejsze argumenty za:

  • Debian z jądrem serii 2.6 – w tej chwili Sarge, wkrótce Etch !
  • Minimalny pobór energii – poniżej 10 W!
  • Prawie bezgłośna praca .. żadnych wentylatorów, słychać sporadycznie pracujący dysk

Po co komu takie „coś” ? Przede wszystkim nadaje się na domowy serwer plików, drukarek, strony domowej i poczty. Oczywiście prędkość nie powala na kolana, ale wszystko chodzi sprawnie. Wiele osób mówiło, że taką grubą kasę lepiej wydać na jakieś stare Pentium, wrzucić 3 dyski i wyjdzie taniej.. Pozostanie tylko niemiłosierny hałas przez okrągłą dobę i wyższe niż zwykle rachunki za prąd. Poza tym, jestem gadżeciarzem!